Digital Concrete Conference 2024

Primary tabs

Digital Concrete Conference 2024

 

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Karán elindított építményinformatikai mérnök mesterszak már az első évfolyamát is sikeresen végzett hallgatókkal zárta, akik a képzés során fejlesztett készségeikkel és elért eredményeikkel komoly nemzetközi érdeklődést keltettek. A képzés, mely angol nyelven folyik és mind magyar, mind nemzetközi diákok számára nyitott, az építőmérnöki szaktudás mellett nagy hangsúlyt fektet a transzverzális kompetenciák fejlesztésére is, mint például a csapatmunka, kommunikáció és projektmenedzsment.
 
 
Az oktatók és hallgatók közötti kiváló kapcsolatot jól szemlélteti Szögi Tamás, nemrég végzett hallgató esete, aki egy nemzetközi konferencián adhatta elő az egyetemi évei alatt végzett kutatásait. Az oktatói mentorálás egész végzésig és azon túl is elkísérte a hallgatót, melynek köszönhetően az egyetem és munka melletti szűkös időkeret ellenére is sikerült a kutatási eredményeket nemzetközi környezetben bemutatni. 
 
 
Szögi Tamás a következőképpen számolt be a konferencia tapasztalatairól:
 
“Másodévben, amikor elkezdtem 3D betonnyomtatással foglalkozni, nem is gondoltam volna, hogy egyszer majd egy több száz fős nemzetközi konferencián szerepelhetek előadóként. Hatalmas élmény volt bemutatni az elmúlt évek munkáját a terület legnevesebb kutatói és ipari képviselői között. Különösen értékes volt első kézből hallani a legújabb fejlesztéseket és kutatásokat, amelyek mind az építőipar jövőjét formálják. Egy ilyen innovatív szakterület esetén elengedhetetlen a folyamatos kommunikáció az ipar és az egyetemek között, amelyre egy konferencia a legjobb alkalom. Meggyőződésem, hogy valamennyi digitális megoldást kombinálva a 3D betonnyomtatás egy olyan forradalmi technológiává válik, amely új lehetőségeket nyit meg a szerkezetépítésben, ezért büszkén foglalkozok ezzel a szakterülettel.”
 
 
Szögi Tamás kutatásából született tudományos publikáció: Szögi Tamás, Kapitány Kristóf, Sólyom Sándor: Characterization of 3D Concrete Printed Horizontal Structures through Early-Age Deformation Analysis (https://doi.org/10.24355/dbbs.084-202408151353-0)
 
 
 
Az építményinformatikai mérnök mesterszak képzési programja olyan széleskörű ismereteket nyújt, melynek segítségével a végzett hallgatók képesek az épített környezettel kapcsolatos informatikai és mérnöki feladatok megoldására, valamint komplex projektek irányítására, korszerű informatikai rendszerek alkalmazásával. A hallgatók valódi nemzetközi környezetben sajátíthatják el a szakmát, amely lehetőséget biztosít nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi munkavállalásra is.
 
Az első végző évfolyam sikerei és a hallgatói beszámolók azt mutatják, hogy a képzés megteremti a kapcsolatot a legkorszerűbb ipari fejlesztések és az egyetemi tudás között, amely a jövő mérnökeinek képzésében kulcsfontosságú.